Конкурс за 1 АПРИЛ

1 АПРИЛ ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ

ЗАЯВКА – XIII ИЗДАНИЕ НА КАРНАВАЛА

Концерт по повод 3март

Фестивал на детския танц 2018

ЗАЯВКА за фестивала на детския танц 2018

СТАТУТ на фестивала ПОДАРИ МИ МОРЕ -2018

КОНКУРС “НАЙ – ДОБРО ДОМАШНО ВИНО”

Дегустационната комисия в състав:
Коста Костов
Росен Власев
Стефан Стефанов
Румен Мунтянов

Съгласно регламента,
определен от дегустационната комисия,
вината, които се оцениха, бяха разделени
на три категории – червено, розе и бяло
и се оценяваха по 6 бална система.

БЯЛО ВИНО
Първо място №35 – 21 точки
ДИМИТЪР АНДОНОВ

РОЗЕ
Първо място № 16 -20 точки
ТОДОР ИЛИЕВ

ЧЕРВЕНО ВИНО
Първо място № 40 -22 точки
ДИМИТРИН МИХАЙЛОВ

ВИНАР НА 2017 ГОДИНА
№ 17 – 23 точки
ТОДОР ИЛИЕВ

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА “ВИНО И ЛЮБОВ- ЛЮБОВ И ВИНО”

Първа награда:
„Ритуално посрещане”
Мариана Великова Стоянова – 61 год.
гр.Силистра

1.Втора награда:
„Вино и любов”
Димитричка Георгиева Борисова – 68 год.
гр.Силистра

2.Втора награда:
„Петък вечер”
Кина Димитрова Маринова – 53 год.
гр.Силистра

Трета награда:
„Горчиво вино си ,любов”
Генка Динева Богданова – 68год.
гр.Ямбол

1.Поощрителна награда:
„Когато някой посади дърво за мен”
Йорданка Койчева Радева – 62год.
гр. Разград

2. Поощрителна награда:
„Копнение”
Снежанка Стоянова Георгиева
гр.Генерал Тошево

ИЗЛОЖБА НА ФОТОСИ

На 11 януари с тържествена церемония в
Народния театър „Иван Вазов“ в София бе
открито официално първото българско
председателство на Съвета на ЕС.
Следващите 6 месеца ще преминат под
знака на множество срещи и събития.
НЧ“Светлина-1941“ гр.Генерал Тошево
представя изложба от фотографии
„Нашето културно наследство – част
от общото Европейско наследство“!
Изложбата е разположена във фоайето
на читалището, всеки има възможността
да се наслади на българската природа,
фолклор и традиции от любителските
авторски фотографии.
Усещането е за неповторимост,
красота и запазени традиции
предавани от поколение на поколение.
В следващите месеци, до края на председателството,
изложбата ще гостува и в читалищата
на община Генерал Тошево.
При добро време ще бъде изнесена и пред читалището.

ВИНО И ЛЮБОВ – ЛЮБОВ И ВИНО

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „СВЕТЛИНА – 1941”
ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО

О Б Я В Я В А
КОНКУРС
ЗА СТИХОТВОРЕНИЕ И ПРОЗА НА ТЕМА
“ВИНО И ЛЮБОВ – ЛЮБОВ И ВИНО”

ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩ НАД 16 ГОДИНИ МОЖЕ ДА УЧАСТВА В КОНКУРСА
С ЕДНА ТВОРБА ДО ЕДНА СТРАНИЦА В ТРИ ЕКЗЕМПЛЯРА
- НА ГЪРБА, НА КОИТО ДА СА ИЗПИСАНИ
ТРИТЕ ИМЕНА, ВЪЗРАСТ, АДРЕС И ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА.
КРАЕН СРОК ЗА ПРИЕМАНЕ НА ТВОРБИТЕ 09.02.2018 год.
В ЧИТАЛИЩЕТО НА АДРЕС
НЧ „СВЕТЛИНА – 1941″,
ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО 9500, УЛ. ВАСИЛ АПРИЛОВ № 5

ОТЛИЧЕНИТЕ ТВОРБИ ЩЕ БЪДАТ НАГРАДЕНИ НА 14 февруари
НА ТРАДИЦИОННОТО ЗАРЯЗВАНЕ НА ЛОЗИТЕ

ГОДИШНО ОТЧЕТНО СЪБРАНИЕ

НАСТОЯТЕЛСТВОТО
НА НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „СВЕТЛИНА – 1941”,
ГР.ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
К А Н И
ВСИЧКИ ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЧЛЕНОВЕ НА ЧИТАЛИЩЕТО
НА 5 ФЕВРУАРИ /ПОНЕДЕЛНИК/ ОТ 17.30 ЧАСА
НА РЕДОВНО ОТЧЕТНО СЪБРАНИЕ
ПРИ СЛЕДНИЯ ДНЕВЕН РЕД:
1. ОТЧЕТЕН ДОКЛАД ЗА ДЕЙНОСТТА НА
НЧ „СВЕТЛИНА – 1941” ЗА 2017 год.
2. ДОКЛАД НА ПРОВЕРИТЕЛНАТА КОМИСИЯ ЗА 2017 год.
3. ПРИЕМАНЕ БЮДЖЕТ НА ЧИТАЛИЩЕТО ЗА 2018 год.
4. ТЕКУЩИ
ЗА ЗАКОННОСТТА НА РЕДОВНО ОТЧЕТНО СЪБРАНИЕ
ПРИСЪСТВИЕТО И ЗАПЛАЩАНЕТО НА ЧЛЕНСКАТА ТАКСА
НА ВСИЧКИ ЧЛЕНОВЕ НА ЧИТАЛИЩЕТО Е ЖЕЛАТЕЛНО.

“ПОДАРИ МИ МОРЕ ” 2017

ПЕТИ ЮБИЛЕЕН ФЕСТИВАЛ “ПОДАРИ МИ МОРЕ”2017

НАГРАДИ:

Категория – Групи:
I място – НЧ „ПРОСВЕТА 1925“, ГР. МЕЗДРА
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „МЕЗДРЕЯ“
РЪКОВОДИТЕЛ : ВАЛЕНТИН ИВАНОВ
II място – ПК „СТЕФАН КАРАДЖА“, ГР. ТЪРГОВИЩЕ
ВИГ „БОЖУР“
РЪКОВОДИТЕЛ: СЪБИНА ГЕОРГИЕВА
II място – НЧ „СЪЗНАНИЕ – 1907“,
ГР. ПОПОВО, ОБЛ. ТЪРГОВИЩЕ, КВ. СЕЯЧИ
ВОКАЛНА ГРУПА „АНТОЛА“
РЪКОВОДИТЕЛ: ЙОРДАН ГАБРОВСКИ
III място – НЧ „ИЗГРЕВ – 1927“, ГР. ОБЗОР, ОБЛ. БУРГАС
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „БЛЯН“
РЪКОВОДИТЕЛ: ЛЮБОМИР ЛЮБЕНОВ
III място- НЧ „ПРОСВЕТА 1927 Г.”,КВ. АСПАРУХОВО,ГР. ВАРНА
ХОР „АСПАРУХОВСКИ БРИЗ”ДИРИГЕНТ: КАТЯ БОНЧЕВА

Поощрителни награди: /групи/
1. ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „РАДКА ЧАУШЕВА”, ГР. КАВАРНА
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „ЗЛАТЕН КЛАС”-РЪКОВОДИТЕЛ:
ИВЕЛИНА ВАСИЛЕВА
2. НЧ „ТОДОР ПЕЕВ – 1871“, ГР. ЕТРОПОЛЕ
ТРИО „РОМАНТИКА“
РЪКОВОДИТЕЛ: БОЯН ШАРАНОВ
3. СЪЮЗ НА ОФИЦЕРИТЕ И СЕРЖАНТИТЕ ОТ ЗАПАСНИТЕ,
ГР. ДОБРИЧ
ВОКАЛЕН СЪСТАВ „АРМЕЕЦ“
РЪКОВОДИТЕЛ: МАРИЯНА ДИМИТРОВА
4. ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „НАДЕЖДА“,
С. ЩРЪКЛЕВО, ОБЩ. ИВАНОВО, ОБЛ. РУСЕ
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „НЕЖНИ ЧУВСТВА”
РЪКОВОДИТЕЛ: ПЕНКА МИНЧЕВА
5. ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ЗДРАВЕЦ“,
ГР. ДОЛНИ ДЪБНИК, ОБЛ. ПЛЕВЕН
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ
РЪКОВОДИТЕЛ: ВЕЛИЧКА ЛУКАНОВА
6. НЧ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ 1945“, ГР. ВАРНА
ТРИО „ПРИБОЙ“
РЪКОВОДИТЕЛ: ЛЮБЕН НИКОЛОВ ПЕНЕВ
7. НЧ „ЙОРДАН ЙОВКОВ-1870”, ГР. ДОБРИЧ
СЪСТАВ ЗА ГРАДСКИ ШЛАГЕРИ „ДОБРИЧ“
ХУД. РЪКОВОДИТЕЛ: ВАЛЕНТИН ГЕОРГИЕВ
8. НЧ „ПРОБУДА – 1928“,
С. ЛОМЦИ, ОБЩ. ПОПОВО, ОБЛ. ТЪРГОВИЩЕ
ПЕВЧЕСКА ГРУПА „КРЪСТОПЪТ НА СПОМЕНА“
РЪКОВОДИТЕЛ: ЙОРДАН ГАБРОВСКИ
Категория –Дуети
I място – ДУЕТ ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА И КРАСИМИР КОЛЕВ
ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
II място – НЧ „СЪЗНАНИЕ – 1907“,
ГР. ПОПОВО, ОБЛ. ТЪРГОВИЩЕ, КВ. СЕЯЧИ
ДУЕТ „АНТОЛА“
РЪКОВОДИТЕЛ: ЙОРДАН ГАБРОВСКИ
III място– ДУЕТ – СЪБИНА ГЕОРГИЕВА И МАРИН НАНОВ
ПК „СТЕФАН КАРАДЖА“, ГР. ТЪРГОВИЩЕ
Категория – индивидуални изпълнители
I място– СЪБИНА ГЕОРГИЕВА
ПК „СТЕФАН КАРАДЖА“, ГР. ТЪРГОВИЩЕ
II място– КРАСИМИР КОЛЕВ ЕНЕВ
ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
II място– СТОЯНКА КОСТОВА ПРОДАНОВА,
ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО

Поощрителни награди на журито без категории:
1. ТОДОР ЯНАКИЕВ – КЛУБ НА ПЕНСИОНЕРА №1,
ГР. БАЛЧИК
2. СТОЯН ИВАНОВ СТОЯНОВ НЧ „ХРИСТО БОТЕВ – 1940“,
С. КОРИТЕН, ОБЩ. КРУШАРИ, ОБЛ. ДОБРИЧ
3. НИКОЛА ПЕНЕВ – НЧ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ 1945“, ГР. ВАРНА
4. ПК „ЗДРАВЕЦ“, С. КРУШАРИ, ОБЩ. КРУШАРИ, ОБЛ. ДОБРИЧ
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ
РЪКОВОДИТЕЛ: НЕДЯЛКА БОЙЧЕВА
Награда„Сценичен костюм:
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „ЯНИЦА“,
ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС „ЯНИЦА“
РЪКОВОДИТЕЛ : СТОЯНКА ПРОДАНОВА

Награда „Откритие”: НЧ”ФИЛИП КУТЕВ 2007”, ГР. ВАРНА
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „МОРСКИ ПЕРЛИ”
Награда „Публика”: НЧ „ПРОСВЕТА 1927 Г.”,
КВ. АСПАРУХОВО, ГР. ВАРНА
ТРИО „АСПАРУХОВО”
КАТЯ БОНЧЕВА, ЙОРДАНКА ДИМОВА И ЖЕЛЯЗКО ГЕНОВ

Награда на Община Генерал Тошево
НЧ”ЙОРДАН ЙОВКОВ 1941 ГОД.”,
С.РОСИЦА, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ
РЪКОВОДИТЕЛ: СНЕЖАНКА ГЕОРГИЕВА

5. Награда на Община Шабла
ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „НАДЕЖДА“ ,
ГР.ШАБЛА, ОБЛ. ДОБРИЧ
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „ЗЛАТНА ЕСЕН”
РЪКОВОДИТЕЛ: ПЕТРАНКА СОЛЕНКОВА

Награда на хотелски комплекс „Яница” :
1. ДОМ ЗА СТАРИ ХОРА, ГР.ДОБРИЧ
ХОР „ЛИРА”
РЪКОВОДИТЕЛ: АТАНАС ГЕНЧЕВ
2. НЧ „ЙОРДАН ЙОВКОВ-1870”, ГР. ДОБРИЧ
СЪСТАВ ЗА ГРАДСКИ ШЛАГЕРИ „ДОБРИЧ“ХУД.
РЪКОВОДИТЕЛ: ВАЛЕНТИН ГЕОРГИЕВ
3. НЧ „ПРОСВЕТА 1925“, ГР. МЕЗДРА
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „МЕЗДРЕЯ“
РЪКОВОДИТЕЛ : ВАЛЕНТИН ИВАНОВ
4. КЛУБ НА ПЕНСИОНЕРА „ЛАЗАР СПАСОВ“,
С. СПАСОВО, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ
РЪКОВОДИТЕЛ : ПЕТРАНКА АНГЕЛОВА
5. НЧ”СТЕФАН КАРАДЖА – 1941 ГОДИНА”,С.ЧЕРНООКОВО,
ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО
ГРУПА ЗА СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ „МАРГАРИТКИ 96”
РЪКОВОДИТЕЛ: РОСИЦА ТАНКОВА
6. НЧ „СЛЪНЦЕ 1871“, С. КРАПЕЦ, ОБЩ. ШАБЛА
ГРУПА „ЧЕРНОМОРСКА ПЕРЛА“
РЪКОВОДИТЕЛ : ПЕНКА ХРИСТАКИЕВА
7. НЧ „СТЕФАН КАРАДЖА – 1941“,
С. СТРАДЖИЦА, ОБЩ. БАЛЧИК
ВОКАЛНА ГРУПА „СТРАЖИЦА“
РЪКОВОДИТЕЛ: СТЕФКА ВЕЛИКОВА